
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 2.2 µF |
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Tolerance | 10 % |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X5R |
| Height | 1.4 mm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| Thickness | 1.4 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Non-Compliant |
Stock: 25
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07354
Ext.Price$0.07354
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07354 | $0.07354 |
| 10 | $0.03677 | $0.36770 |
| 50 | $0.03311 | $1.65550 |
| 100 | $0.02981 | $2.98100 |
| 500 | $0.02684 | $13.42000 |
| 1000 | $0.02417 | $24.17000 |
| 3000 | $0.02176 | $65.28000 |
| 5000 | $0.02029 | $101.45000 |
| 10000 | $0.01891 | $189.10000 |
